AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 17 Kasim 2018 Cumartesi 08:31
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3412
Satış : 5.3508
Alış : 4.7023
Satış : 4.7335
Alış : 3.0795
Satış : 3.1198ESEN CEREPOGLU
esen.cerepoglu@hotmail.com
‘Dün dünde kaldı, Artık yeni bir şeyler yapma zamanı…’
04 Mart 2015 Çarsamba - Okunma Sayisi : 1235

Ülkemizde artık tüm kurum ve kuruluşlarda bilmelidir ki yenilikçilik hayatın her alanında her zaman bilgi üretmek ve bilgiye sahip olmak şekilde rol oynamalıdır. Bunun için öncelikle iş birliği halinde hareket etmeliyiz. Hedefimiz ortak noktada buluşmak, ortak akıl ile 81 ilde 81  başkanlık’ la insanımıza, önce insanımızdan başlayarak kıssa uzun ve orta vadeli planlar yaparak, yardım destekleri geliştirmeliyiz. Biz bu zihniyetle tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek yapıcı, üretken ve  hedef odaklı olmayı bir çok aç, yoksul, kimsesiz, hasta, madde bağımlısı gibi öncelik içeren kişilere derman olmayı kendimize ilke edinmeliyiz.

Tüm bu topraklarımızın sınırları içerisinde yaşayan herkes, il, ilçe, belde ve köylerin mevcut durumlarının gerçekleriyle yüzleşerek, içinde yaşadığı zorluk ve yoklukları en iyi anlatacak olan halkın kendisiyle kucaklaşarak fikir ve önerilerini sistematik ve uluslar arası çapta değerlendirmek için inovasyon masası kurmalıyız. Her şeyden önce Türkiyemizin öncelikleri var. İşte bunları tüm şeffaflığıyla din, dil, ırk gözetmeksizin,  Türkiyemizin  köklü varlığını kardeşçe el ele gözler önüne sererek yardımları homojen yapmak için belediyeler olarak çok güçlü akademik kadrolar kurmalıyız.

Strateji geliştirme süreçleri, fakındalık basamakları,içeriklerin kolları, raporlar ve sonuçlarla belediyelerin kullanması için verilen ödenekleri daha planlı harcamalar yaparak insana hizmeti hedef odaklı hale getirmeliyiz. Bunun için sadece belediyeler değil, diğer tüm kurum ve kuruluşlar özeller ve tüzeller herkes el birliği halinde projelerin başlangıç ve sonuç arasında ki iş akışlarını sistemli kullanmalı insanların doğuda ki mağduriyetlerine çözüm değil aynı zamanda derman olmalıdır.

Belediyelerin daha kurumsal bir yapı oluşturarak daha güçlü olması sadece bireysel başarı ve bireysel refah getirmeyecek, aynı zamanda Dünya üzerinde ki yerimiz ve konumumuza ek olarak daha da katlanarak büyüyen bir vizyon katacak, ekonomiye hareket getirecektir. Ülkemiz son 10 yıl içerisinde ihracat hızımız büyüme hızımız iyileştirmeler istikrar gibi önemli başarılara imza atmış olmasına rağmen halen doğuda mağdur insanların seslerine kulak verecek kesim az olduğundan ve çeşitli yetersizlikler yüzünden, takılan prosüdürler ve geciken destekler yüzünden insanlar halen olması gereken düzeye ulaşmamıştır.

Belediyeler olarak tüm her bölgede ortaya koyacağınız somut projelerle insana yapılacak yardımın bir insanda bir mum yakmak demek olduğunu bildiğimiz kadar uygulamalıyız da.

İnsana yardımda yol gösterici, kolaylaştırıcı ve destekleyici bir temel yapı içerisinde oluşum sağlayarak kavga ve kaos ortamından uzaklaştırmanın en kolay yolu inovasyondur. Ulusal ve uluslar arası yardımlarda, küresel faaliyetleri, yüksek teknolojiyi, dışa bağımlılığı azaltacak teknolojik yapıyı, makro mikro mezo düzeyde planlarla faydalı yararlı Anadolu insanının ahlak edep gelenek göreneklerini bozulmasına müsaade etmeden strateji belirleyerek yardımlar projelendirilerek kurumsal bir çerveve ile tüm Türkiye genelinde olmalı.  Pazar ve rekabet gücümüz artacak insanlar açlık ve kavga yerine eli iş tutan, kendine güvenen, ailesine, toplumuna yararlı bireyler hale gelecektir.

Çok başlılığı ortadan kaldıran yalın bir yönetim sistemi içerisinde kurumlar arası uyumla çalışmak başarıyı getiren en önemli unsurdur. ulusal teşvik ve uluslar arası teşvikler ile yardım güçlerimizi insan hayatı için projelerde birleştirerek güç birliği kurmalıyız.

Madde bağımlısı, sakatlar, kimsesizler, açlar, işsizler, yoksullar , lösemili çocuklar yaşlılar gibi bir çok kazanmamız gereken insan var. Biz genç nüfusu olan bir ülkeyiz. Bu kazandıklarımız bizlerin yarınlarımızın geleceğini oluşturacak.

Amacımız günü kurtarmak değil amacımız geleceğe yatırım yaparak daha güçlü daha sağlam daha bize yakışır kardeşlik içerisinde bir Türkiye için Allah rızası için elele, omuz omuza tek bir bilek halinde tek güç için birleşerek  30.000 yıldır, tıpkı geçmişte olduğu gibi geleceğede birlikte yürümeliyiz.

Zaman kıssa zaman geçiyor. Giden geri gelmiyor.

Evet değerli okurlarım gelin hep birlikte Vatanımızın birliği, bütünlüğü, refahı, başarısı için, Mutlu ve sağlıklı bir gelecek, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN el birliği ile tek yürek olalım, kardeşçe ülkemizi gençlerimizi, insanımızı kazanalım.Arkada bırakacağımız en değerli hazinemiz iyi bir gelecek olacak.

Teşekkürler.

Esen CEREPOĞLU
Yazarın Son Yazıları
» TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR, İBRETTİR.
» İyi bir Okçu OL, Geleceğini, ŞİMDİ YÖNET...
» Bilgi Ekonomisinin önemi
» Türkiyede Bir İlk, Kanamasız ve Modern Tekniklerle Sünnet Uygulamaları
» DEĞERLERİMİZ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR 2. BÖLÜM
» DEĞERLERİMİZ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR
» TOPLUMSAL HEDEF ODAKLI İLİM - BİLİM İÇERİKLİ, EKONOMİK YÖNETİM ŞEKİLLERİ GELİŞTİRMELİYİZ…
» BİLİNÇLİ KADIN, BİLİNÇLİ TOPLUMU OLUŞTURUR… DİĞER KADINLAR GÜNÜNDE DAHA BİLİNÇLİ OLMAK ÜMİDİ İLE.
» SEÇİMLER, yaz misali gelince başa, öter cırcır böcekleri. Ama bize karınca lazım,cırcır böceği değil...
» Gittikce yitiyoruz,yittikçe BİTİYORUZ
» ‘Dün dünde kaldı, Artık yeni bir şeyler yapma zamanı…’
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com