AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 17 Kasim 2018 Cumartesi 08:31
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3412
Satış : 5.3508
Alış : 4.7023
Satış : 4.7335
Alış : 3.0795
Satış : 3.1198Ahmet Avcı
reklam_43@hotmail.com
MAGAZİNSEL SİYASET....
26 Mart 2014 Çarsamba - Okunma Sayisi : 1927
    Bu günlerde popüler olan “SURVIVOR” yada “O SES TÜRKİYE” gibi yarışmaları sanırım halkımızın büyük bir çoğunluğu merakla seyrediyor veya seyretmiştir. Ada da bu hafta neler olacak, kim elenecek, o ses jürilerinden kim azar işitecek, kim detone olacak gibi yüzlerce soruyla gelecek bölümlerini bekliyoruz bu tarz yarışma programlarının. Her ne kadar tasvip etmesemde bu tür programları seyredilmesini de saygıyla karşılıyorum.
    Bende birkaç aydır merak sardım bu tür magazinlere. Biraz farklı ortam ve maksadı olsada sonuçta magazinsel. Her sabah kalkınca ilk iş tv nin karşısına geçip magazine pür dikkat bakmaya başlıyorum. Bugün acaba ne olacak, kim kime iftira atacak, ses kayıtlarında kim kime küfredecek yada alay edecek, hangi miting kaç kişi?  Bu sizin bildiğiniz yarışma değil tabiî ki. “TAPE 2014” yarışmasından bahsediyorum. Tavsiyemdir…… Haa birde bu yarışmanın “İZDİVAÇ” bölümleride var. Bugün hangi belediye adayı istifa edip hangi partiye katılacak, hangi parti kime göz kırpıyor gibi birleşme senaryolarıda var.
    30 MART yerel seçimler öncesi tüm halkımızın gözü önünde ve olabildiğince ciddi ve güvenilir olduklarına inandığımız kişiler tarafından sergilenen bu ayak oyunları inanın magazin programlarının reytinglerini alt üst ediyor. Hangi taraf olduğunun önemi yok, kim haklı kim haksız olduğuna da bakmıyorum. Merak ettiğim şu; 17 ARALIK 2014 den önce tapeler, bu insanlar, bu yolsuzluk iddiaları neredeydi? Neden şimdiye kadar sustunuz? GÜÇLER AYRILIĞI ilkesi çiğneniyor derken MENFAATLER AYRILIĞINDAN mı bahsediyordunuz? Bu kavgaların tamamının ana dinamiti bu aslında. Menfaatlerin bitmiş olması. 
    Bilindiği gibi bu tartışmaların iki ana gurubu var. Her ikiside Türkiye için canla başla çalışan milyonlarca insanlardan oluştuğuna inanıyorum.  Bunların birde dışarıdan destekçileri ve göstermelik yandaşları var ve tabanları yok yada desteklemiyorlar. Ardı ardına yayınlanan ses kayıtları artık bıktırdığının farkına varamayan çevreler Türk halkını oyuna çekmek için var gücüyle savaşıyorlar.
    İnsanız ve hata yapma lüksüne sahibiz. Her iki tarafında hatalarından ders çıkarmalarını umut etmekten başka seçeneğimiz yok gibi. Seçimlerden sonra bu fırtına dahada sertleşecek sinyallerini vermeye başladı. Halkımızın derdi aslında bu değil. Esnaf elektrikçi Hüseyin’in, köylü Hasan amcanın, memur Ali beyin derdi çok başka.
    Bugün oy için kapımızı çalanlar, kendilerini dünyanın en iyi insanı gibi gösterenler, “başımızın tacısınız” diyenler  seçimden sonra bizleri yine unutacaklarından emin olabilirsiniz. Son zamanda yaşanan kavgaların sebebi de sonucuda bize ulaşmıyor merak etmeyin.
Her ne olursa olsun halkın iradesi her şeyden üstündür. Ülke ve halkımızın menfaati için biz seçmenler olarak çok sorumluluk altındayız. Bunun bilinciyle lütfen elinizi vicdanınıza koyarak beş dakika düşünün ve öyle oy kullanmaya gidin. Birilerinin yönlendirmesiyle olumlu olumsuz haberlerden etkilenmeden, sadece vicdan muhasebesini yapın.
    Umuyorum ki, güzel ülkemin güzel insanları en doğru kararı verecektir. Ve ümidim de şudur ki, bu ayak oyunlarına, bu göstermelik kavgalara en ağır dersi halkımız verecektir.
    Hiç hata yapmayan insan hiç bir şey yapmayan insandır. Ve hayatta en büyük hata kendini hatasız sanmaktır. (BOB DYLAN)
Yazarın Son Yazıları
» Dört Mumun Hikayesi
» “Önyargı“
» Kurşun Kalem
» SİYASİ MEVSİMLER.....
» Çatlak Kova
» KIRINTI
» “Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!”
» Hediye Kime Ait?
» Hayatın İçinden Bir Bayram Öyküsü
» Kılıbıklar, Kalbi Ilıklar
» TERZİ VE ODUNCUNUN HİKAYESİ
» Avucunuzdaki Kelebek
» ORTAK NOKTALAR
» MAGAZİNSEL SİYASET....
» Uzay çağı bitii MERHABA TAPE ÇAĞI.....
» YABAN KAZLARI
» İSLAMCILAR VE MÜMİNLER
» Zamanı Kullanabilmek
» VİCDANLAR TARTILMIŞ
» ELEKTRİKÇİNİN AŞKI
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com