AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 17 Kasim 2018 Cumartesi 09:42
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3412
Satış : 5.3508
Alış : 4.7023
Satış : 4.7335
Alış : 3.0795
Satış : 3.1198Ahmet Avcı
reklam_43@hotmail.com
Uzay çağı bitii MERHABA TAPE ÇAĞI.....
26 Şubat 2014 Çarsamba - Okunma Sayisi : 1530

   İlkler her zaman zor, sürükleyici birazcıkta korkuludur. Bir bebeğin tutunarak attığı ilk adım, okul zamanlarında platonik ilk aşk, üniversitenin ilk günü, seni seviyorum kelimesinin sevdalı gözlere bakarak ilk söylenişi, evliliğe ilk adım gibi binlerce ilkleri yaşayarak bir ömür bitiriyoruz.

   Binlerce duygunun, hüznün veya heyecanın yaşandığı ilklerden bir tanesiyle sizlerin karşısındayım. Yıllardır farklı mecra ve sayfalarda paylaştığım yazılarımı sizlere de sunabilmenin onurunu yaşıyorum. Sizlere ilk yazımda duygusal bir şiir veya temel fıkrası yada Guinness giren Türkleri yazmak isterdim. ama son günlerde o kadar gündem yoğun ve hızlı ki değerlendirme yapmamak imkansız.

   Kim demiş uzay çağının gerisindeyiz diye. Demokrasisi, istikrarı belirli bir seviyeye gelmiş ülkeler uzay çağını yaşıyorken, Türkiye uzay çağına misilleme HIZLI GÜNDEM-TAPE ÇAĞI'na girdi hayırlı uğurlu olsun. Rusya, Suriye, Çin, Amerika dahil dünyanın hiçbir ülkesinde gündem bu kadar hızlı ve yoğun değişmez. Bu konuda  o kadar ileri demokrasi örneği olduk ki üçüncü dünya ülkelerindeki deneyimli siyasiler için özel tur düzenlenmesi ve seminerler verilmesi an meselesi.

   Zor zahmet kira ve vergi ödeyen esnafı, askeri ücretle geçinebilme mucizesini gerçekleştiren işçisi, sadakaya muhtaç olan emeklisi olan bir ülkede tabii ki bu hiper hızlı gündem normaldir. Bu konuda siyasi erkana ve bürokratlarımıza nasıl bir teşekkür(.. !) edeceğimizi şaşırıyoruz artık. O kadar stresli ve yoğun bir hayatları var ki. Çiçek sulamadan yorgun düşmesi, aldığı hediyenin sekreter sevgilisi tarafından reddedilmesi yada seçim öncesi yaptığı adaylık masrafının milletvekili maaşıyla karşılayamayacağını anladığı zaman ki hallerine millet olarak üzülüyoruz. İşte o andan itibaren süper hatta hüper gündem oluşumuna ve ihale vs komisyonları ya da yandaş yerleştirmelerine yardım ve yataklık yapıyoruz.

   Çoğu zaman haber siteleri bile gündemi takip demiyor yada yandaş medya yaftasıyla sesleri kısılıyor. Ardı ardına servis yapılan tapelerle, her dakika iktidar ve muhalefet kapışmasıyla oluşturulan sanal gündem aslında bir nevi algı yönetme biçiminin yeni versiyonu. Özellikle yıllarca Amerika, İsrail gibi zihin kontrolü denemelerinde mahvettikleri yüzlerce denek üzerinde başaramadıklarını sosyal ağlar sayesinde elde ediyorlar. Kahve köşelerinde, işyerlerinde, parklarda kısacası her yerde tüm sorunlarımızı bir kenara atarak siyasi yorumculuğa soyunan insanlarımız son günlerdeki çalkantıdan sadece kendilerinin zararlı çıkacağının farkında değillermiş gibi.

   Millet olarak çok ağır cezalar çektik, binlerce gencimiz gitti, milyarlarca paramız uçtu gitti. Kutuplaşmanın nefesi ensemizde. Buna izin vermeden soğukkanlılıkla son zamanlardaki yaşananlara dur demeliyiz.

   Siyaset güzel, siyaset zevkli ama şu zamankine siyaset diyebilirmiyiz Allah aşkına.

Yazarın Son Yazıları
» Dört Mumun Hikayesi
» “Önyargı“
» Kurşun Kalem
» SİYASİ MEVSİMLER.....
» Çatlak Kova
» KIRINTI
» “Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!”
» Hediye Kime Ait?
» Hayatın İçinden Bir Bayram Öyküsü
» Kılıbıklar, Kalbi Ilıklar
» TERZİ VE ODUNCUNUN HİKAYESİ
» Avucunuzdaki Kelebek
» ORTAK NOKTALAR
» MAGAZİNSEL SİYASET....
» Uzay çağı bitii MERHABA TAPE ÇAĞI.....
» YABAN KAZLARI
» İSLAMCILAR VE MÜMİNLER
» Zamanı Kullanabilmek
» VİCDANLAR TARTILMIŞ
» ELEKTRİKÇİNİN AŞKI
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com