AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 17 Kasim 2018 Cumartesi 08:31
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3412
Satış : 5.3508
Alış : 4.7023
Satış : 4.7335
Alış : 3.0795
Satış : 3.1198HURİYE KAYNAK
huriyekaynak0720@hotmail.com
GURBET ELDEN GELEN MEKTUP
05 Haziran 2013 Çarsamba - Okunma Sayisi : 1607
Gurbetteyim anam!
Dağlar perde perde inmiş yüreğimizin tutuşan gözlerine.. Nasırlı ellerinden tuttuğum avuçlarım, üşüyen kollarımı sarıyor sabahın bülbül ötüşlü serinliğinde..
Usulca bekliyorum işte; ne akıyor ne bitiyor ne doluyor zaman. Ömrümün en güzel demleri senden ayrı geçip gidiyor işte..                                            
Özledim anam! Bakışlarındaki ceylan ürkekliğini özledim, gözlerin üzerimdeyken. Saçlarımı narince okşayıp severken yüzünde oluşan gamzelerini özledim. Aslında seni özlemeyi seviyorum anne. Çünkü aklıma her geldiğinde içime bir güneş doğuyor, sanki dünyayı kurtaracakmışım gibi güçlü hissediyorum o anlar..        
Hayat ucuz be anam! Bakma güçlü gibi yalan söylediğime. Yalanı da sevmem ama; ne varsa kırlarında papatya toplayıp sana getirdiğim, çayırlarında koşturacağız derken arkadaşlarımla nefes nefese kaldığım hatta uzun kavak ağaçlarının altında karıncaları saatlerce seyrettiğim o ateş yanığı topraklarımda var. İstemiyorum buranın sözüm ona modernliğini, havasını, suyunu. İnsanları, birbirinin gözüne bakmaktan korkuyor anam! Oysa dinimiz bize samimiyeti, tebessümü öğretmişti. Unutuluyor işte, insanlığa dair ne varsa göçüp gidiyor buralardan. ''İNSANLIK'' bile dayanamıyor buranın havasına.
Bizim oralar öyle mi ya? Bizim oraları, her ezan okundunduğunda bastonunu sürüye sürüye giden Halil Amca'yı, her gün komşuların, bir bardak demli çay için birbirini didik didik aradığı ikindi vakitlerini, gökyüzünün en tatlı rengini, bulutların gözyaşını özledim anam! Benim de gözyaşlarım var ama; onlarınki gibi masum ve temiz değiller ki!                                      
Daha da dayanamayacağım anam! Geliyorum artık taşlı yolları döne döne. Bekle beni en güzel, en serin gülüşünle.. Yalnızca seni görmek, içime sokacak gibi sarılmak istiyorum, ne sen bana ne ben sana geç kalmadan.. 
Zaman bizi ayırmadan!
Ha bir de anacım! O burcu burcu kokan tarhanandan yapar mısın bana, şöyle içi bol nohutlu? Hani kışın saadetimizin bizi ısıttığı gibi o da içimizi ısıtırdı ya, yine öyle olsun. Buram buram tarhana koksun, toprağım gibi koksun, sen koksun ANAM!!!
Yazarın Son Yazıları
» İNANÇTAN DOĞAN ESTETİK; HÜSN-Ü HAT VE LATİNE YOLCULUĞU
» GURBET ELDEN GELEN MEKTUP
» EHLEN VE SEHLEN (MERHABA, HOŞGELDİNİZ)
 
DİĞER KÖŞE YAZARLARI
Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com