AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 26 Mayis 2018 Cumartesi 09:14
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 4.7207
Satış : 4.7292
Alış : 4.3035
Satış : 4.3320
Alış : 2.8085
Satış : 2.8453 
ANTALYA NARAS BARAJI SULAMASININ % 75 İ TAMAMLANDI
 
Tamamlandığında toplamda 71 420 dekar tarım alanını Sulayacak olan Naras Barajı Sulamasının % 75 i tamamlandı.
 
 

Tamamlandığında toplamda 71 420 dekar tarım alanını Sulayacak olan Naras Barajı Sulamasının % 75 i tamamlandı.

Devam eden çalışmalar ile ilgili bir açıklama yapan DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür; Toplamda 71 420 dekar tarım alanını cazibeli olarak sulayacak olan Naras Barajı Sulaması inşaat çalışmalarımız sorunsuz ve hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Naras Barajı Sulama Projesi ile Naras Barajından alınacak Su ile 15 870 dekar tarım alanının basınçlı borulu sistemle sulanması sağlanacaktır.

Manavgatta mevcut durumda 55 550 dekar tarım alanı Kalenler ve Sarılar pompa istasyonlarından pompajla sulanan klasik sulama şebekesi ile sulanmaktadır.

Klasik sistem ile yapılan sulamalarda su kaybı meydana gelmekte ve istenilen ürün çeşidi ve kalitesi elde edilememektedir.

Manavgat Naras Barajı Sulama Projesi tamamlandığında Kalenler ve Sarılar pompa istasyonlarından pompajla sulanan 55 550 dekar tarım arazisinin de sulama şebekesinin cazibeli sulamaya çevrilmesi ile birlikte toplamda 71 420 dekar tarım alanının cazibeli olarak sulanması sağlanacaktır.

İnşallah bu modern sulama sistemi çiftçimizin hem ürün kalitesinde, hem de çeşidinde artışa vesile olacaktır. Daha çok üretim alanı ile beraber Manavgat ilçemizde istihdam alanı da artacaktır.

Çiftçimiz daha çeşitli ve verimli ürün elde edince ekonomik olarak daha refah bir duruma gelecektir. Çiftçimiz kazanınca da ülkemiz kazanacaktır.

Naras Barajı Sulaması projemizi tamamlandığımızda Manavgat ilçemizin ve çevre köylerinin sulama suyu problemini çözüme kavuşturmuş olacağız

DSİ olarak bütün çaba ve gayretimiz vatandaşın refah düzeyini yükselterek, geleceğe ekonomik olarak daha güçlü bir ülke bırakmaktır.

Çalışmalarımızda emeği geçen DSİ ve Firma elemanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

NARAS BARAJI SULAMASI İNŞAATINDA

Ana hat üzerinde Ø 2300 mm lik boru montajı yedek 9 da Ø 1000 mm lik ÇTP boru montajı yedek 4-2 de PE Ø 560 lık P boru montajı ve sanat yapılarının yapımı devam etmektedir. 

 
 
 
27 Ağustos 2015 Perşembe - 12:45
10383 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
AYYILDIZ TELEKOM AÇILDI ...
Elmalı İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü karşısında açılışı yapılan Ayyıldız Telekom...
‘Start-Up Weekend Antalya’da iş ...
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) desteğiyle gerçekleştirilen ve yatırıma dönüştürülebilir...
FOTO FATİH'TE ÇALIŞACAK ELEMAN ...
Foto Fatihte çalışmak üzere Eleman Aranıyor ...
Ziraat Odası Ucuz Avokado...
GAZİPAŞA Ziraat Odası Başkanı Mustafa Cılız, ekonomik sıkıntı içinde olan...
ÜRETİCİ, PEKMEZİ DEĞERİNDE SATAMAMAKTAN ...
Bu yıl pekmezin bol olacağını belirten üretici, değerinde satamamaktan dertli...
ANTALYA DSİDEN ALANYAYA 47 ...
Alanyanın içme suyu problemini 2045 yılına kadar ortadan kaldıracak olan...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com