AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Ekim 2018 Pazartesi 11:41
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.9042
Satış : 5.9149
Alış : 5.2440
Satış : 5.2787
Alış : 3.4779
Satış : 3.5234 
‘Start-Up Weekend Antalya’da iş fikirleri yatırım için hazırlandı
 
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) desteğiyle gerçekleştirilen ve yatırıma dönüştürülebilir iş fikirlerinin yarıştığı “Start-Up Weekend Antalya” etkinliği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (ATSO) kapanış toplantısı ile sona erdi.
 
 
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) desteğiyle gerçekleştirilen ve yatırıma dönüştürülebilir iş fikirlerinin yarıştığı “Start-Up Weekend Antalya” etkinliği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (ATSO) kapanış toplantısı ile sona erdi. Farklı illerden 60’a yakın iş fikri sahibi, gruplar oluşturarak 6 yatırım fikri üzerine; tasarımı, finansmanı, sürdürülebilirliği ve yönetimine ilişkin mentörlerle birlikte aralıksız 54 saat çalıştı.
“Başarı hikayesi dinleme, başarı hikayesi yaz! Fikrinle gel, ekibini oluştur, ilk elemeyi geç! Mentörlar eşliğinde çalış, yeni işinin temellerini bizimle at!” sloganlarıyla yola çıkan Start-Up Weekend Antalya programı, Batı Akdeniz bölgesinde iş fikrine sahip olan girişimcilere biraraya getirerek bir yatırımın temellerinin atılmasına ilişkin mentörler eşliğinde çalışma fırsatları sundu. Kalkınma Bakanlığı, UNDP, Habitat Kalkınma,  Uluslararası Girişimcilik Merkezi gibi kurumlarca desteklenen 25 Nisan’da başlayan program çerçevesinde değişik illerden 60’a yakın iş fikri sahibi farklı gruplar oluşturarak 6 yatırım fikrinin; tasarımı, finansmanı, sürdürülebilirliği ve yönetimine ilişkin mentörler eşliğinde aralıksız olarak 54 saat çalıştı.
TOBB Antalya Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarının da desteklediği Start-Up Weekend Antalya programında, yaptıkları çalışmaları sunum haline getiren grup temsilcileri değerlendirme jürisi ve diğer katılımcılar önünde iş fikirlerini sundu.

BAKA İŞ FİKRİ OLAN GİRİŞİMCİNİN YANINDA

Antalya YDO Koordinatörü Alaattin Özyürek, kapanış toplantısında BAKA’nın kurulduğu günden bu yana iş fikri olan ve girişimciliğe yatkın yatırımcılara destek olmaya devam ettiğini ve proje bazlı mali destekler verdiğini ifade etti. Özyürek, “BAKA bundan sonra yapılacak Start-Up programlarını ve girişimcileri desteklemeye devam edecektir” dedi.
Microsoft Türkiye’den Eğitim Yöneticisi Anıl Çekiç, Habitat Kalkınma’dan Üst Kurul Üyesi Sezai Hazır, Koç Holding’den Cem Soysal, UNDP’den Yönetim Danışmanı Hansın Doğan gibi önemli isimlerin yer aldığı jüride BAKA uzmanı Sadettin Dikmen de görev alarak yarışan projelerin değerlendirilmesi için katkı sağladı.
Tamamı yazılım sektöründen olan projelerin değerlendirmesi sonucu “Bütcem bu” isimli, kullanıcının tatil için ayırdığı bütçeye göre konaklama tesislerinin teklif yapmasını sağlayan yazılım programı birinciliğe layık görüldü. Yarışma katılan diğer bazı yazılım projeleri ise kariyer planlamasına yardımcı bir program olan Mentee portalı, çoklu engellilerin kullanımına yönelik uygulamalar içeren Engelsiz Medya, amatör futbolcu ile kulüpleri buluşturan Futbolun Prensleri uygulaması, ve bilişim ve IT yetkililerinin kurumlarında karşılaştıkları problemleri online sorabileceği bir uzman havuzu barındıran Destekzone şeklinde programda yer aldı.
 
 
 
29 Nisan 2014 Salı - 14:45
8880 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
Finike de hal yapımı...
Finike için hayati önem taşıyan ve tüm bölge halkını yakında...
Besicilere yeni destek geldi ...
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2011 yılında hayvancılık...
ELMALI ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNDE ...
Elmalı Orman İşletme Müdürlüğü’müzce 2013 yılı programında bulunan, 1150 ha.lık...
ANTALYA DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ...
Gövde Dolgusu tamamlanan Karadere Göletinde toplanacak Su ile 4 130...
ÜRETİCİ, PEKMEZİ DEĞERİNDE SATAMAMAKTAN ...
Bu yıl pekmezin bol olacağını belirten üretici, değerinde satamamaktan dertli...
MURATPAŞA’DA PAZARLARA DÜZENLEME ...
Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kapalı ve semt pazarlarıyla ilgili vatandaşlardan...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com