AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Haziran 2018 Cuma 19:24
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 4.7077
Satış : 4.7162
Alış : 4.2651
Satış : 4.2933
Alış : 2.7883
Satış : 2.8248 
Bakkal Amcanın Yasa Feryadı ! “ÇIKARIN ARTIK ŞU YASAYI”
 
Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça Gümrük ve Ticaret Bakanlığında çalışmakta olan perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında Kanun Tasarısı Taslağının bir an önce hazırlanarak çıkartılması gerektiğini söyledi.
 
 
Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça Gümrük  ve Ticaret Bakanlığında çalışmakta olan perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında Kanun Tasarısı  Taslağının bir an önce hazırlanarak  çıkartılması gerektiğini söyledi. Akça açıklamasında:” Yıllardır küçük esnafın  yok olmasıyla ilgili yapılan düzenlemelerden dolayı üye sayıları gittikçe azalan esnaf sanatkarlar odaları birliğine bağlı olan Manavgat Bakkallar Odası olarak  2005 yılında 810 üyemiz varken ,2005 ten  2013 yılına kadar kayıt olan üye sayımız 1137 kişiye ulaşmıştır ,ancak bu kadar  kayıt olmasına rağmen  haksız rekabetten dolayı silinen  üye sayısı toplam 1119 kişi olup.Toplam 1947 üyeden kalakala  828 üyemiz  kalmıştır” dedi.

Küçük esnafın rahatlamasını umuyoruz
Yıllardır bakkalların, büfelerin bitmesi için her şey yapıldı diyen Akça:” Netice de % 50 ’imiz yok oldu yok olmaya da devam ediyoruz. Yapılan  her türlü değişiklik küçük esnafın zararına olmuştur. Dolayısıyla nihayet Gümrük  ve Ticaret Bakanlığında çalışmakta olan perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında Kanun Tasarısı  Taslağı ile ilgili olarak  yasanın çıkması durumunda ilk defa  adil, eşit hem AVM’ lerin,  Mega Marketlerin hem de mağdur olan küçük esnafında (bakkal amcanın) yararlanacağı  bir kanun taslağı olması yani haksız rekabettin ortadan kalkması küçük esnafında rahatlamasını umuyoruz”.

İsteyen istediği yere iş yeri açamayacak
Başkan Akça :” Sorumlu bakanlıkça hazırlanan Yasa Taslağı Sermaye Karşısında direnci iyice kırılan bakkalların umudu olacaktır. Bütün işyerlerinin açılışına Toplumun tüm kesimlerini kapsayan kurullar oluşup bu kurul karar verecek aynı meslek grupları yan yana iş yeri açamayacak yani isteyen istediği yere iş yeri açamayacak. Büyük küçük ayırmadan hepsine eşit bir yasa olacaktır. Perakende Bilgi Sistemi (PERBİS) kurulacaktır. Bu tasarının yasalaşmasıyla beraber üye kaybı sorunu da çözülecektir” dedi.

Yaz-kış ayrı olmalıydı
Saat 22.00’den sonra uygulanan alkol satışı yasağı ile ilgili olarak Akça:” Malumunuz en son çıkan alkol yasayı  ile ilgili Bakkal, Büfe  Esnafı Saat 22:00’ de işletmelerimizi kapatmaya başladık. Yaz kış ayrı saat uygulaması yapılan  ülkemizde alkol yasak saati de yaz - kış ayrı olmalıydı.
Kış ayları için saat 22:00 de olması normal. Yazın 21:30 da akşam olurken  22:00 de işyerini kapamak esnafı zor durumda bırakmaktadır” şeklinde konuştu.
 
 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 13:09
7973 Kere Okundu
 
GNCEL HABERLERI
OLAY AFİŞE CHP'DEN TEPKİ...
ANTALYA'NIN ELMALI İLÇESİNDE AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI'NIN MERHUM BAŞBAKAN BÜLENT...
ANTALYA DSİ ...
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay...
Manavgat'ta meydana gelen Trafik ...
Manavgat'ta meydana gelen Trafik kazasında 4 kişi yaralandı. Kazayla ilgili...
BAKA Yönetim Kurulu Elmalı'da...
BAKA Yönetim Kurulu toplantısı Antalya'nın Elmalı İlçesi'nde yapıldı. ...
Zehir tacirleri yakalandı ...
ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen operasyonda esrar ticareti yaptıkları belirlenen 2...
Şehit Er Adem Yörük'ün ...
Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Belenoluk Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com