AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 26 Mayis 2018 Cumartesi 03:00
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 4.7207
Satış : 4.7292
Alış : 4.3035
Satış : 4.3320
Alış : 2.8085
Satış : 2.8453 
Kaş'ın sorunları çalıştayda ele alındı
 
KUMLUCA Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından Kaş'ta turizm çalıştayı düzenlendi.
 
 
Kaş Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde düzenlenen çalıştaya Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Finike Kaymakamı Mesut Yakuta, Kaş Belediye Başkan Vekili Birol Engin, Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt, Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör, KUTSO Başkanı Murat Günay, turizmcileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Kaş Kültür ve Turizm İlçe Müdürü Mustafa Aydın'ın yönettiği çalıştayda, Kaş-Kekova bölgesinde koruma alanlarının üst kimlikle korunması, taşımacılık ve karayolları, Türk Hava Yolları'nın Avrupa'nın büyük merkezlerinden Antalya ve Dalaman'a direk sefer düzenlemesi, Likya yolunun birleşik haritalamasının yapılması ve koruma sınırı konuları tartışıldı.
SUNUM YAPILDI
Kalkan- Patara kıyıların kullanımı, Kalkan'daki yapılaşma, kış döneminde açık olan tesislerin desteklenmesi, villa turizmi, bölgede müşteri çeşitliliğin artırılması, kıyı yasası ve turizm fuarları ile gelecek yıl düzenlenecek EMİTT Fuarı'na katılım konuları da görüşüldü. Açılış konuşmalarının ardından turizmcilerin talepleri dinlendi. Özellikle bölgeye İtalyan turistlerin gelmediğinin tartışıldığı çalıştayda, Kate Clow ve Likya Yolu hakkında da sunum yapıldı.
SIKINTILARI BİRLİKTE ATLATACAĞIZ
Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, turizmci ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bir araya gelmesinin bölge adına önemli bir gelişme olduğunu söyledi. KUTSO'nun bu birleşmede etkin rol almasının da bölgenin tamamına hitap eden çalışmayı ortaya çıkardığına işaret eden Kapankaya, "Turizmcilerin sorunları burada çözülecek. Çatı kuruluşlar çok önemli. Batı Antalya'nın birçok ortak paydası var. Bölge alternatif turizm yapıyor. Sıkıntıları hep birlikte aşacağız" dedi.
KOTSO Başkanı Murat Günay ise Batı Antalya'nın turizmde çok büyük avantajları olmasına rağmen, çok büyük sorunları olduğunu vurguladı. Bu sorunların başında ortak ses, akıl ve görüş oluşturamamanın geldiğini kaydeden Günay, "Bugün burada ortak noktalar, geleceğe dönük projeler üreteceğiz" dedi.
Kumluca Kaymakamı Canan Hancer Baştürk ise "Herkes sorunlarını, kendi meşrebinde söyledi. Sorunları söylemiş olmak, sıkıntının farkında olmaktır. Sorunun farkında olmak, çözüme dair bir düşünceyi de ortaya koyar. Turizm bir pazarlamadır. Bu sektörün sorunlarını birlikte çözeceğiz" diye konuştu.
Çalıştayın sonunda EMİTT Fuarı'na, Batı Antalya olarak ortak katılım kararı alındı. Yine Likya Yolu'nun, Batı Antalya'da olan bölümünde ortak haritalama çalışması yapılması ve gelecek yıllarda tanıtım fuarlarına daha sık katılması kararı da alındı.
 
 
 
10 Aralık 2013 Salı - 23:39
8795 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
MURATPAŞA’DA PAZARLARA DÜZENLEME...
Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kapalı ve semt pazarlarıyla ilgili vatandaşlardan...
ELMALI BELEDİYESİ DÜKKAN SATARAK ...
Elmalı Belediyesi daha önce kiraya verdiği dükkanları satarak gelir elde...
ELMALI BELEDİYESİ SU FATURALARINDA ...
Elmalı Belediye Başkanlığı Gelir Servisi Müdürlüğünden alınan bilgiye göre İçme...
KOŞTAŞ Tarım Makineleri’nden %50...
KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı) kapsamında Elmalı'da faaliyet gösteren...
ATSO 'DAN İLÇELERİN VERGİ ...
ATSO Ocak Ayı Meclis Toplantısında ATSO’nun temsilciliklerinin bulunduğu Kemer, Serik,...
İLAN VE REKLAM VERGİLERİNİN ...
Elmalı Belediye Başkanlığı Gelir Servisi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İlan ve...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com