AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 19 Subat 2018 Pazartesi 03:33
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 3.7523
Satış : 3.7591
Alış : 3.5319
Satış : 3.5553
Alış : 2.3878
Satış : 2.4190 
Kaş'ın sorunları çalıştayda ele alındı
 
KUMLUCA Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından Kaş'ta turizm çalıştayı düzenlendi.
 
 
Kaş Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde düzenlenen çalıştaya Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Finike Kaymakamı Mesut Yakuta, Kaş Belediye Başkan Vekili Birol Engin, Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim Karakurt, Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör, KUTSO Başkanı Murat Günay, turizmcileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Kaş Kültür ve Turizm İlçe Müdürü Mustafa Aydın'ın yönettiği çalıştayda, Kaş-Kekova bölgesinde koruma alanlarının üst kimlikle korunması, taşımacılık ve karayolları, Türk Hava Yolları'nın Avrupa'nın büyük merkezlerinden Antalya ve Dalaman'a direk sefer düzenlemesi, Likya yolunun birleşik haritalamasının yapılması ve koruma sınırı konuları tartışıldı.
SUNUM YAPILDI
Kalkan- Patara kıyıların kullanımı, Kalkan'daki yapılaşma, kış döneminde açık olan tesislerin desteklenmesi, villa turizmi, bölgede müşteri çeşitliliğin artırılması, kıyı yasası ve turizm fuarları ile gelecek yıl düzenlenecek EMİTT Fuarı'na katılım konuları da görüşüldü. Açılış konuşmalarının ardından turizmcilerin talepleri dinlendi. Özellikle bölgeye İtalyan turistlerin gelmediğinin tartışıldığı çalıştayda, Kate Clow ve Likya Yolu hakkında da sunum yapıldı.
SIKINTILARI BİRLİKTE ATLATACAĞIZ
Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, turizmci ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bir araya gelmesinin bölge adına önemli bir gelişme olduğunu söyledi. KUTSO'nun bu birleşmede etkin rol almasının da bölgenin tamamına hitap eden çalışmayı ortaya çıkardığına işaret eden Kapankaya, "Turizmcilerin sorunları burada çözülecek. Çatı kuruluşlar çok önemli. Batı Antalya'nın birçok ortak paydası var. Bölge alternatif turizm yapıyor. Sıkıntıları hep birlikte aşacağız" dedi.
KOTSO Başkanı Murat Günay ise Batı Antalya'nın turizmde çok büyük avantajları olmasına rağmen, çok büyük sorunları olduğunu vurguladı. Bu sorunların başında ortak ses, akıl ve görüş oluşturamamanın geldiğini kaydeden Günay, "Bugün burada ortak noktalar, geleceğe dönük projeler üreteceğiz" dedi.
Kumluca Kaymakamı Canan Hancer Baştürk ise "Herkes sorunlarını, kendi meşrebinde söyledi. Sorunları söylemiş olmak, sıkıntının farkında olmaktır. Sorunun farkında olmak, çözüme dair bir düşünceyi de ortaya koyar. Turizm bir pazarlamadır. Bu sektörün sorunlarını birlikte çözeceğiz" diye konuştu.
Çalıştayın sonunda EMİTT Fuarı'na, Batı Antalya olarak ortak katılım kararı alındı. Yine Likya Yolu'nun, Batı Antalya'da olan bölümünde ortak haritalama çalışması yapılması ve gelecek yıllarda tanıtım fuarlarına daha sık katılması kararı da alındı.
 
 
 
10 Aralık 2013 Salı - 23:39
8553 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
İLAN VE REKLAM VERGİLERİNİN...
Elmalı Belediye Başkanlığı Gelir Servisi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İlan ve...
Kaş'ın sorunları çalıştayda ele ...
KUMLUCA Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından Kaş'ta turizm çalıştayı...
BAGEV ŞEMSİYESİ GENİŞLİYOR ...
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Mütevelli Heyet Toplantısı, Antalya...
ANTALYA DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ...
Gövde Dolgusu tamamlanan Karadere Göletinde toplanacak Su ile 4 130...
ELMALI’DA TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA ...
Antalya’nın Elmalı ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında ağaçlandırma...
Ziraat Fakültesi öğrencileri Borsa'yı ...
Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencileri, uygulama dersi...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
CANDAN CANANA
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com