AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 18 Kasim 2018 Pazar 16:06
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.3412
Satış : 5.3508
Alış : 4.7023
Satış : 4.7335
Alış : 3.0795
Satış : 3.1198 
BAGEV ŞEMSİYESİ GENİŞLİYOR
 
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Mütevelli Heyet Toplantısı, Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.
 
 
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Mütevelli Heyet Toplantısı, Antalya Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı. BAGEV Başkanı Ali Çandır ve mütevelli heyet üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda, Divan Başkanlığına Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin İnce seçildi. Toplantıda, BAGEV Başkanı Ali Çandır, vakfın çalışmaları hakkında üyelere bilgi verdi. Ali Çandır, üye sayısını artıran BAGEV'in daha da genişlediğini belirterek, Burdur Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi, Kumluca Ticaret Sanayi Odası, Kumluca Ticaret Borsası, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Sanayici İşadamları Derneği, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'nun BAGEV mütevelli heyet üyeliğine katıldığını bildirdi. Çandır, yeni kurumlarla daha güçlü bir yapıya kavuşacaklarını söylerken, yeni dönemde daha etkin çalışacaklarını ifade etti. Batı Akdeniz Bölgesi'nin birikmiş sorunlarına dikkat çeken Ali Çandır, "Ulaşımdan imara, çevreden ekonomiye kadar bölgede bir çok sorunumuz var. Bu sorunlara nasıl çözüm üretebiliriz konusunda çalışmamız gerekiyor" dedi.
Bölgelerdeki kalkınma ajanslarının kamu statüsü dışına çıkamadığını kaydeden Ali Çandır, "Göreve başladığımızda bir çok etkinlikle BAGEV'in adını daha çok dillendirmeye gayret ettik ama kalkınma ajansı kurulduktan sonra herkeste 'acaba BAGEV işlevini yitirdi mi' diye bir yaklaşım oldu. Biz bunun öyle olmadığını ifade etmeye gayret ettik ve çalışmalarımızla bunu gösteriyoruz" diye konuştu. Çandır, bölgenin ekonomisiyle ilgili daha sağlıklı kararlar alınması, daha sağlıklı talepler oluşturulması ve daha tutarlı davranılması gerektiğini vurguladı.
HEDEF BÖLGE İÇİ TİCARETİ GELİŞTİRMEK
Bölge içi ticaretin gelişmesi için BAGEV olarak Isparta ve Burdur'da işadamlarıyla toplantı  yaptıklarını hatırlatan Ali Çandır, Antalya'da yapılacak toplantının ardından tüm bölgenin STK ve meslek örgütü temsilcilerini yine Antalya'da toplayarak bölgeiçi ticaretin nasıl geliştirilebileceğine birlikte karar vereceklerini söyledi. Çandır, "Bu çalışmanın sonunda da bölgesel portal oluşturmayı hedefliyoruz. Bölgemizde ne üretildiğini kimse net bilmiyor. Antalya'daki işadamı Isparta'da fabrikası olan bir ürünü İstanbul'da arıyor. Bu farkındalığı artırıp bölge içi ticareti geliştirmeye katkı koyacağız" diye konuştu.
ÜNİVERSİTE İŞ DÜNYASI İLE BULUŞMALI
Ali Çandır, üniversitelerin kentle kaynaşması gerektiğini vurgulayarak, "Bir bilim kurulu oluşturmayı hedefliyoruz. Üniversiteyi iş dünyasının, kent yaşamının içine çekmek istiyoruz. 4 üniversitemizin rektörü ile görüşüp, bilim kurulu oluşturup, üniversitenin faaliyetleri ile bölgenin faaliyetlerini entegre etmenin yollarına bakacağız. Bilimsel çalışmaları tozlu raflara emanet etmek yerine proje olarak hayata geçirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.
BAGEV Kariyerle ilgili de üyelere bilgi veren Ali Çandır, "Türkiye'nin ilk bölgesel istihdam ofisini yaşama geçirdiklerini, ortak kurumlardan buna destek beklediklerini söyledi. Çandır, "İş arayanlar ve işverenleri bu portalda buluşturmalıyız" dedi.
ALİ ÇANDIR BAGEV'DE GÜVEN TAZELEDİ
BAGEV'in iki dönemdir başkanlığını yürüten Ali Çandır güven tazeleyerek tekrar yönetime seçildi. Yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Başkanlığa Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır seçilirken, başkan yardımcılığına Burdur Ticaret Sanayi Odası Başkanı Vekili İbrahim Solak, muhasip üyeliğe Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Banu Okan Kavukçu getirildi. BAGEV'in yönetimde, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Antalya Ticaret Sanayi Odası Meclis Üyesi Hüseyin Erdem, Manavgat Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu yer aldı
 
 
 
09 Aralık 2013 Pazartesi - 13:00
8091 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
Besicilere yeni destek geldi...
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2011 yılında hayvancılık...
MURATPAŞA’DA PAZARLARA DÜZENLEME ...
Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kapalı ve semt pazarlarıyla ilgili vatandaşlardan...
Kızılbel ve Elmalı Sulama ...
Elmalı'nın Kızılbel ve Elemalı Sulama Suyu Pompajlarınıu kullanan Elmalılı Çiftçilerimizin...
ANTALYA NARAS BARAJI SULAMASININ...
Tamamlandığında toplamda 71 420 dekar tarım alanını Sulayacak olan Naras...
ATB ÜYELERİ BAŞKANLARDAN TOPRAĞA ...
Antalya Ticaret Borsası'nın üyelerine yönelik yaptığı yerel yönetimler anketi, 30...
Çiftçiye Destek Başvuruları Uzatıldı ...
Çiftçilerin mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak için Tarım...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com