AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 26 Mayis 2018 Cumartesi 03:00
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 4.7207
Satış : 4.7292
Alış : 4.3035
Satış : 4.3320
Alış : 2.8085
Satış : 2.8453 
GAZİPAŞA HAVAALANINA İKİNCİ PİST İHTİYAÇ OLACAK
 
Gazipaşa Havalimanı Mülki Amiri Kaymakam Muhittin Pamuk, havalimanını 2013 yılı başından buyana kullanan yolcu sayısının 350 bine yaklaştığını söyledi. Pamuk, “Böyle giderse ikinci bir piste ihtiyaç duyulabilir” dedi.
 
 

12 Temmuz 2010 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan Borajet’e ait pervaneli yolcu uçağının inişiyle hizmete başlayan Gazipaşa Havalimanı 1 Ocak-22 Ekim 2013 itibariyle 348 bin 848 yolcuya ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin en hızlı büyüyen havalimanları listesinde en ön sıralarda yer alan Gazipaşa Havalimanı 2013 yılı hedefine şimdiden ulaştı.

Almanya, Danimarka, Norveç, Hollanda, Belçika, İsveç, İran ve Polonya’ya direkt olarak yurt dışı uçuşlarının gerçekleştiği havalimanında Pegasus firması ise iç hat uçuşları gerçekleştiriyor.Gazipaşa Kaymakamlığı’nın yayınladığı yolcu istatistikleri şu şekilde:

1 Ocak-22 Ekim 2013 tarihleri arasında iç hatlarda gelen yolcu sayısı 52 bin 629, giden yolcu sayısı ise 54 bin 954. Gelen ve giden toplam uçak sayısının 610 olduğu havalimanında iç hatları kullanan yolcu sayısı toplamda 107 bin 583.Aynı tarihler arasında dış hatlarda gelen yolcu sayısı 121 bin 454 kişi olurken giden yolcu sayısı 119 bin 811 kişi oldu. Eşit olan gelen ve giden yolcu uçak sayısı bin 852 olurken dış hatları kullanan toplam yolcu sayısı 241 bin 265 kişi oldu. Gelen ve giden yolcu sayısı iç ve dış hatlarda toplamda 348 bin 848 kişi oldu.

HEDEFE ULAŞTIK

Gazipaşa Havalimanı Mülki Amiri olan Kaymakam Pamuk, havalimanının sezon başında koyduğu hedefe şimdiden ulaştığını belirtti. Havalimanına uçuş yapmak için gerekli izinleri alan Sunexpress firmasının 5 Kasım 2013 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştireceğini hatırlatan Pamuk, “Sunexpress’in uçuşlara başlamasının ardından bu rakamların daha da artacağını tahmin ediyorum. Uçuşlara ilgi fazla olursa bu rakam tahminime göre 400 bini bulur” dedi.

Havalimanı apronu ve terminal binasının genişletilmesi için TAV firmasının istimlak çalışmalarına başladığını belirten Pamuk şunları söyledi: İstimlak çalışmaları bittikten sonra terminal binası ve apronun büyütülmesi çalışmalarına başlanacak. Bilindiği üzere TAV özel ve büyük bir şirket. Havalimanındaki çalışmaları kendisine verilen izinler doğrultusunda yapmakta yetkili tek kurum bu firma. Havalimanı pisti uzatılır mı, buna ihtiyaç var mı bilmiyorum ancak benim şahsi kanaatim böyle giderse ikinci bir piste ihtiyaç olacak. TAV ilerleyen günlerde bu yönde bir çalışma yapabilir.” 

 
 
 
23 Ekim 2013 Çarsamba - 12:16
8585 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
Çiftçiye Destek Başvuruları Uzatıldı...
Çiftçilerin mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak için Tarım...
ELMALI BELEDİYESİ SU FATURALARINDA ...
Elmalı Belediye Başkanlığı Gelir Servisi Müdürlüğünden alınan bilgiye göre İçme...
MURATPAŞA’DA PAZARLARA DÜZENLEME ...
Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kapalı ve semt pazarlarıyla ilgili vatandaşlardan...
KUMLUCA - GÖLCÜK...
Kumluca Gölcük köyünde pıynar meşeleri vahşice katledilip kıyım yapılıyor,...
ELMİŞKO 22. ŞUBESİNİ KUMLUCAYA ...
S.S. Elmalı ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Elmişko markasıyla açmış...
BAGEV ŞEMSİYESİ GENİŞLİYOR ...
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Mütevelli Heyet Toplantısı, Antalya...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
ŞANS KAPIYI NE ZAMAN ÇALAR‏
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com