AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Ekim 2018 Pazartesi 11:33
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.9042
Satış : 5.9149
Alış : 5.2440
Satış : 5.2787
Alış : 3.4779
Satış : 3.5234 
BAKA ÖNERDİ, BÖLGEDE TEŞVİK KAPSAMI GENİŞLEDİ
 
BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI'NIN HAZİNE MÜSTEŞARLIĞINA TEŞVİK MEVZUATI DEĞİŞİKLİK ÖNERİLERİNİ BİLDİRMESİNİN ARDINDAN BURDUR,ANTALYA VE ISPARTA İLLERİNDE TEŞVİKLER KONUSUNDA İYİLEŞTİRMELER SAĞLANDI.
 
 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) Hazine Müsteşarlığı'na teşvik mevzuatı değişiklik önerilerini resmi yazıyla aktarmasının ardından Burdur, Antalya ve Isparta illerinde teşvikler konusunda iyileştirmeler sağlandı.
Bakanlar Kurulu, BAKA'nın önerilerini ele aldı ve 'Medikal Tıbbi Aletler', 'İlaç', 'Kağıt ve Kağıt Ürünleri' 'Hava Taşıtları ve Motorlarının Bakım ve Onarımı', 'Makine ve Teçhizat İmalatı' ve 'Elektrikli Makine ve Cihazların İmalatı' sektörleri, teşvik edilecek sektörler kapsamına alındı. Aralık 2010'da sona eren sigorta primi işveren hisse desteği ile yeni yatırıma vergi indirimi uygulaması süresinin de 31 Aralık 2011'e kadar uzatıldı.
Genel teşvik sisteminde kapsamlı değişiklikler öngören Bakanlar Kurulu kararının yürürlüğe girdiğini açıklayan Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altıparmak, BAKA'nın önerdiği değişiklik taleplerinin büyük kısmının Hazine Müsteşarlığı tarafından uygun bulunduğunu Burdur, Isparta ve Antalya illerinde 6 yeni sektörün teşvik kapsamına alındığını belirtti.
Vali Altıparmak, Temmuz 2009'da yapılacak yatırımlar için sektörel ve bölgesel bazda yeni bir yapılanma getiren Genel Teşvik Sistemi, Hazine Müsteşarlığı tarafından uygulamaya konulduğunu 1,5 yıllık uygulama sonucunda yeni teşvik sisteminde bazı yenilemelere gidilmesi ihtiyacının ortaya çıkmasının ardından BAKA'nın Hazine Müsteşarlığı'na teşvik mevzuatı değişiklik önerilerini resmi yazıyla ilettiğini bildirdi.Vali Altıparmak, BAKA'nın Hazine Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunup, bölgemiz milletvekillerinden de konu hakkında destek talep ettiğini söyledi.
BAKA'nın çalışmalarının sonucunda Bakanlar Kurulu'nun 14 Nisan'da genel teşvik sisteminde kapsamlı değişiklikler öngören kararında, önerilen değişiklik taleplerinin büyük bir kısmının uygun bulunduğunu kaydeden Vali Altıparmak, “BAKA bu şekilde bölgemizdeki yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sağlamış, ayrıca bölgemizdeki yatırımcıların teşvikler alanında yaşadığı sorunların ilgili mercilere iletilmesi konusunda 'köprü görevi' görmüştür” diye konuştu.
BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Altıparmak, Burdur, Antalya ve Isparta'yı kapsayan BAKA Bölgesi'nde 'Medikal tıbbi aletler', 'İlaç', 'Kağıt ve Kağıt Ürünleri' 'Hava Taşıtları ve Motorlarının Bakım ve Onarımı', 'Makine ve Teçhizat İmalatı' ve 'Elektrikli Makine ve Cihazların İmalatı' sektörleri teşvik edilecek sektörler listesine eklendiğini, BAKA önerilerinden 31 Aralık 2010'da sona eren sigorta primi işveren hissesi desteğinin süresinin uzatılmasının da kabul görüp 31 Aralık 2011'e kadar uzatıldığını kaydetti.(AntalyaİHA)

 
 
 
27 Nisan 2011 Çarsamba - 16:05
7685 Kere Okundu
 
EKONOMI HABERLERI
Besicilere yeni destek geldi...
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2011 yılında hayvancılık...
COŞKUN AİLESİNE 50 ...
22/12/2010 tarihinde Elmalı – Korkuteli karayolunun öközgözü mevkiinde kaza sonucu...
İLAN VE REKLAM VERGİLERİNİN ...
Elmalı Belediye Başkanlığı Gelir Servisi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İlan ve...
Ziraat Odası Ucuz Avokado...
GAZİPAŞA Ziraat Odası Başkanı Mustafa Cılız, ekonomik sıkıntı içinde olan...
Korsan Fotoğrafçılardan Yana Çok ...
Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası Başkanı Mehmet Bayrak, vatandaşlardan...
ANTALYA DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ ...
Gövde Dolgusu tamamlanan Karadere Göletinde toplanacak Su ile 4 130...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com