AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Ekim 2018 Pazartesi 11:59
MANŞETGÜNCELEKONOMİPOLİTİKAEĞİTİM SAĞLIKKÜLTÜR-SANATSPORBİLİM VE TEKNOLOJİMAGAZİN
ANTALYA AKSEKİ AKSU ALANYA DEMRE DÖŞEMEALTI ELMALI FİNİKE GAZİPAŞA GÜNDOĞMUŞ İBRADI KAŞ KEMER KEPEZ KONYAALTI KORKUTELİ KUMLUCA MANAVGAT MURATPAŞA SERİK BURDUR AĞLASUN ALTINYAYLA BUCAK ÇAVDIR ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI BURDUR KEMER TEFENNİ YEŞİLOVA ISPARTA ISPARTA AKSU ATABEY EĞİRDİR GELENDOST GÖNEN KEÇİBORLU SENİRKENT SÜTÇÜLER ŞARKİKARAAĞAÇ ULUBORLU YALVAÇ YENİŞARBADEMLİ FETHİYE SEYDİKEMER

ANTALYA HAVA DURUMU
ANKARA

T.C.M.B. DÖVİZ KURLARI
Alış : 5.9042
Satış : 5.9149
Alış : 5.2440
Satış : 5.2787
Alış : 3.4779
Satış : 3.5234 
HALKIMIZIN SAĞLIĞI İLE OYNATMAYIZ
 
550 ADET EKMEK VE 150 ADET SİMİT POĞAÇAYA EL KONULDU
 
 

İnsan sağlığına büyük önem veren Elmalı Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerinde ekmek üretimi yapan fırınlarda denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bütün fırınlar zabıta ekipleri tarafından denetlendi. Fırıncılar sağlıklı ve kaliteli ekmek üretmeleri konusunda uyarıldı.

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş’ın talimatı ile ilçemizde faaliyet gösteren 9 adet fırın ve 1.pastanede Simit, poğaça, açma ve ekmeklerin gramajlarının kanunda belirtilen oranda olup olmadığı Esnaf odası ve Belediye Zabıta ekiplerince gramaj ve temizlik kontrolleri yapıldı.

Yapılan Kontrollerde Simit, poğaça ve açmaların gramajı 100 gram olması Ekmeğin ise 300 gram olması esasa alınırken sadece 1 fırında Ekmek gramajının 210 gram olduğu tespit edilmiş olup, Fırında üretilen 550 adet ekmek ve 150 adet simit poğaçaya Belediye Zabıta Ekiplerince el konuldu. Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş Halkımızdan Fırınlardan aldıkları Ekmeklerin gramajlarını ölçtürmelerini eksik gramajda ve fırınlarda temizliğe dikkat edilmiyorsa Belediye zabıta ekiplerine ve ya kendisine telefon bildirmelerini istedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, Hatalar küçük de olsa tekrarı bizi üzer. İstemediğimiz cezai müeyyideleri uygulamaya başlamak zorunda kalırız. Halkımızın sağlığıyla oynatmayız. Bizi sevindiren sonuç ise, fırınlarımızın genel anlamda temiz olmasıdır. Bu da Elmalı’da kültür düzeyinin yüksek olması ve otokontrolünü kendi kendine yapmasından kaynaklanıyor. Fırıncılarımız da bunun farkında” dedi.

Altıntaş, “kurallara uymayan ve eksiklerini gidermeyen fırınların kapatılacağını belirterek, düzenli denetimlerle, halkın sağlığıyla oynanmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

 
 
 
13 Mart 2011 Pazar - 19:04
7907 Kere Okundu
 
GNCEL HABERLERI
BAKA ve KOSGEB’den girişimcilikte...
Yeni girişimcilerin yetiştirilmesi, iş sahalarının açılması ve istihdamın artırılması amacıyla...
ELMALI HALKI ADINA SORUYORUM ...
Elmalı İlçesi Kışla Köyü Bozarmut Mevkiinde bulunan 967 Parselde...
ALANYA’DA ZİNCİRLEME KAZA: 1 ...
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde 3 otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında karşıdan...
Ak Parti İlçe Başkanı...
Haber Elmalı Gazetesi’nin 01.02.2013 tarihinde yayınlanan 208. Sayısında “Ak Parti...
LÜKS CİPLE EŞİNİ KAÇIRDI ...
Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı Mahmutlar Beldesi’nde, ayrılık aşamasında olduğu karısı...
Elmalı A. C. M. ...
Anayasa değişikliğinin ardından oluşan yeni Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu...

Ahmet Avcı
Dört Mumun Hikayesi
İDRİS ÖZCAN
SON TAHLİLDE ELMALI
ZAKİR GÜRER
ÖTERSE İYİ DÜDÜK !
HÜSEYİN DENİZ
GÖRMEZSEK OLMAZ 2
MUHAMMET TAŞAN
ŞEHİTLERİN HAYKIRIŞI
HÜSEYİN ALBAYRAK
HAYATİMİZDAKİ MUCİZELER
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com